Zwiastun Twojego sukcesu – konferencja w kinie

8.10.2009 Warszawa , Multikino Zlote Tarasy. Konferencja BIZNES TO ROZMOWY organizowana przez NETIA.

fot. Rafal Siderski
www.rafalsiderski.com

Teoretycznie do przedstawienia prezentacji potrzebne nam są cztery ściany, krzesła, najlepiej laptop i rzutnik. W praktyce – wybrane miejsce może być dodatkowym atutem, który wpłynie na odbiór. Co takiego posiada kino, czego nie zapewni zwykła sala konferencyjna?

Sama przestrzeń kinowa już w pewnym stopniu może – ale wcale nie musi – nawiązywać do bogactwa kultury filmowej. Idealnie sprawdza się w tradycyjnych spotkaniach – gdy podczas przerwy kawowej wymieniamy się doświadczeniami na temat przedstawionych prezentacji. Można pójść jednak o krok dalej i wykorzystać nie tylko magię pomieszczenia samego w sobie, ale także technologie, które ta magia umożliwia.

Porzuć ekran 2D – przenieś się do trójwymiaru!

Chcesz zaskoczyć uczestników wyglądem swojej prezentacji? W swojej prezentacji masz elementy graficzne, które powinny wręcz „wyskoczyć” do widza? Zachwycasz się prezentacjami z TEDex, a jednocześnie chciałbyś jeszcze bardziej zachwycić słuchaczy grafiką? Jest na to prosty sposób, który kino umożliwia – pokazy w trójwymiarze. Zwykłe statystyki przestają być „zwykłymi”, a nabierają wyrazu – i wymiaru. Trójwymiarowość kojarzy się ponadto z nowymi technologiami, a co za tym idzie: z świeżością, innowacyjnością, rozwojem. Sama technika nie ma zbyt wielu lat, ale na dobre zadomowiła się w kinach i ma za sobą rzeszę fanów, którzy chcą wynieść z seansu jeszcze więcej wrażeń. Może uczestnikom konferencji też takie wrażenia by się przydały? Z całą pewnością – element ten nie zostaje zapomniany, a po wyjściu z sal ludzie będą o tym żwawo dyskutować. A skoro będą dyskutować o technice – na pewno w rozmowach przewinie się też i treść merytoryczna.

Bądź w wielu miejscach jednocześnie

Przewagą Multikina na pewno jest to, że ma obiekty w całej Polsce, co wiąże się z trzema zasadniczymi plusami. Po pierwsze – posiadając główną siedzibę w jednym mieście i filie w innych, można wynająć sale Multikina, co wpływa na samą spójność konferencji. Po drugie – jeśli zaufasz magii kina i odkryjesz, jak bardzo ona wpływa na ludzi, nawet po przeniesieniu firmy do innego miasta jesteś w stanie wciąż z magii kina korzystać. Po trzecie zaś, i najważniejsze – Multikino ma obiekty w całej Polsce. Powtarzamy to, bo wynika z tego kolejny niuans: możliwość relacji na żywo. Nie trzeba zapraszać do jednego miasta paruset, jeśli nie nawet: paru tysięcy swoich pracowników. Zapomnij o tworzeniu dziesięciu programów dla dziesięciu konferencji, a tym samym o dziesięciokrotnie większej ilości poświęconego czasu. Idź z duchem czasu, z nowymi technologiami i z filozofią bycia wszędzie razem, w czasie rzeczywistym.

Daj poczuć pracownikom, że są w kinie

W wymienieniu zalet Sali kinowej nie sposób zapomnieć o tej podstawowej, prozaicznej wręcz. Co ludzie robią w kinie? Bynajmniej nie przeprowadzają konferencje – oglądają filmy! Jak można poprawić humory ludziom na koniec produktywnego dnia? Pozwolić im film obejrzeć. Multikino umożliwia pokazy filmu z najnowszego repertuaru – a to oznacza, że nasz film na pewno jest na czasie. Połączenie rzeczy pożytecznej z niezwykle przyjemną – po konferencji każdy z pewnością doceni rozrywkę, jaką daje kino.